A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Хустський ліцей №3
Хустської міської ради Закарпатської області

Заходи в шкільній бібліотеці

Міжнародний день рідної мови

   Українська мова… Тернистим і стражденним виявився її шлях до визнання. Довго блукала вона манівцями зневаги, гонінь та переслідувань. Безжальні кати століттями кришили її, дробили, забороняли, вбивали, викручували руки, відбирали голос. Та, незважаючи на все, навіть шепіт української мови звучав потужніше за всі голоси світу. Доносився у всі кутки, проникав у кожну шпаринку: співом солов'я, гомоном дібров, звуками скрипки і бандури, голосом Кузьми, віршами Шевченка і Франка, і нарешті тихою мелодією у найсирішому окопі... Так, серце її б'ється. Його стукіт заглушує звук сирени. Він волає гучніше зриву гранати і бомби. І доки у наших грудях б'ється українське серце, а з наших вуст зривається українське слово, ніякий чужинець не перекричить, не зламає, не знищить... Учителькою Маргаритою Росохою проведено інтелектуальну гру «Хто зверху?» між учнями 7-В і 7-Г класів, а також між хлопцями і дівчатами 10 –Б класу. Цікавою родзинкою у Міжнародний день рідної мови стало виконання конкурсних завдань на сайті "МійКлас"( учні10-Б класу). Учні 5-Г класу позмагалися у патріотичній грі «Пароль «Паляниця». Філологинею Тетяною Постоялкіною проведено пізнавально-розважальну вікторину «Вивчай. Плекай. Шану» (5-Б клас). Учителька Тетяна Пантя організувала мовний батл «Спочатку було Слово…» (6-А,7-Б класи) У бібліотеці ліцею організовано тематичну виставку та фотозону до Міжнародного дня рідною мови. Завідувачка Тетяна Боїшко гостинно прийняла учнів та вчителів. Свято пройшло у затишній атмосфері. Усі залишилися задоволеними. 


 

Голодомор 1932-1933р.р. - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу.

Сталося це літа Божого,

Яке запам'ятається кожному

Навічно, важко, гірко.

Сталося це літа Божого 1933-го.

Пекельні цифри і слова

У серце б'ють неначе молот.

Немов прокляття ожива

Рік тридцять другий...

Голод... Голод...

У люті сталінській страшній

Тінь смерті шастала по стінах.

Сім мільйонів (Боже мій!)

Недолічилась Україна

Сколихнулась Україна від скорботи і жалю. Приспустилися від чорного болю жалобних стрічок Державні прапори. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам'яті.

Сталося це літа Божого 1932-го

У бібліотеці проведено урок-реквієм до 90-х роковин Голодомору з учнями 7-Г класу вчитель Тетяна Пантя.

"ЛІХТАРИКИ СВОБОДИ"

Гідність та свобода вписані в генетичний код українців.

Слова «гідність» і «свобода» рік тому були головними для українців, а сьогодні вони стали синонімами України для всього світу.

Століттями українська нація доводила, що ніхто не позбавить нас цих якостей. Цю істину підтвердили й доленосні для незалежної України революції та війна з російським загарбником. Агресор може спробувати залишити нас без світла чи тепла, спробувати захопити наш дім, нашу землю, але йому не забрати в українців ані Гідність, ані Свободу. І якщо в душі кожного українця горітиме ліхтарик свободи і палахкотітиме каганець гідності, то ми по праву можемо називатися «нацією нескорених, титанами духу».

 

ДЕНЬ МИРУ

 

     Колись над нами не літали бомби, не вили сирени, а поля були засіяні житом, а не мінами... Люди масово не гинули, не отримували каліцтв під шквалами осколків і кулеметних черг. Вони жили, мріяли, будували плани на майбутнє.

І так було до 2014 року. Мирне життя України змінило обличчя, яке вранці 24 лютого 2022року перетворилося на страшну потвору. Ця потвора вбиває, калічить, виганяє з дому, руйнує мрії…

    Традиційно, 21 вересня, ми святкуємо День миру. І хоч зараз в Україні його нема, та ми віримо, що він повернеться. Усе суспільство і «наші янголи у формі ЗСУ» працюють над цим кожен день.

Голодомор - геноцид українства

А голод в шибку заглядає тихо…

І руки тягне до дитячих скронь.

Припленталось в село неждане лихо:

Останній колос витягли з долонь…

          Голод… Яке страшне слово… Скільки болю, страждань у ньому. Важко усвідомлювати, що це сталося з нами, що країні, яка годує майже увесь світ, довелося ховати своїх доньок та синів, які померли від голоду. І це лише тому, що носили горде ймення – українці. Тому ми , нащадки невинно закатованих і замордованих, не маємо права забувати про цей страшний геноцид. Тож, запалімо свічку пам’яті, і помолімося за тих, чиє життя колись оцінили в «один колос».

             

Важка це праця захищати мир! Багато наших найдорожчих чоловіків стоять на захисті України. Вони залишили свої домівки, щоб захищати Україну, її волю, її незалежність. Ми віримо, що вони відвоюють цілісність нашої держави, її волю і мир. Нам є що захищати, нам є що берегти! Сьогодні до Хустського ліцею №3 завітали воїни нашого міста, які боронять нашу землю від жорстокого агресора.

Кожного дня, щогодини Україна завдячує героям, серед яких і наші славні земляки. Наша людська їм вдячність і низький уклін. Молимося за наших мужніх захисників і просимо у Бога одного: аби вони живими і здоровими якнайшвидше повернулися додому, бо тут на них чекають.

Тиждень безпеки дорожнього руху 

У Хустському  ліцеї №3 завершився Тиждень безпеки дорожнього руху . У книгозбірні ліцею оформлено виставку дорожніх знаків. Поновлено куточки з правил дорожнього руху, безпеки життєдіяльності. Змістовно пройшов позакласний виховний  захід, а саме: година спілкування-вікторина «Мій друг -дорожній рух!» у 6 –Г класі (класний керівник Пантя Тетяна Іванівна). Діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, мову, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.

День Української писемності та мови

Українська мова - одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і наш скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі.

МОВО РІДНА!
Колискова
Материнська ніжна мово!
Мово сили й простоти, –
Гей, яка ж прекрасна Ти!   

                       Іван Багряний

 

8 листопада, у переддень Дня української писемності та мови, у бібліотеці Хустського ліцею #3 учні 9-Б класу учитель Росоха Маргарита Юріївна погралися у детективів, які розслідували злочини мовних мафіозі. Таким чином вони поглиблювали свої знання з рідної мови. Звичайно, всі злочини було розкрито.

А 9 листопада учитель української мови та літератури Пантя Тетяна Іванівна разом з учнями 6-Г класу провела дослідження «Кому належить відомий вислів про мову». Учні з цікавістю побули детективами і розплутали справу.

 

 

 

Звіт про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи»

в Хустському ліцеї №3

У рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який цьогоріч відбувся під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи», у Хустському ліцеї №3 було  проведено ряд заходів:

  • оформлено книжково-ілюстративну виставку «Моя велична Україна»;
  • організовано опитування серед учнів «Що таке патріотизм»;
  • проведено урок з учнями З-А класу «Я голосую за мир» та «Козацькому роду нема переводу» (учитель Гандера Яна Василівна)
  • організовано та проведено акцію «Дзвіночки пам’яті» із учнями 6-Г класу (учитель Пантя Тетяна Іванівна);
  • конкурс малюнків «Разом до перемоги».

Перебуваючи у відпустці, у бібліотеку Хустського ліцею N3 завітав колишній випускник, а нині воїн, справжній український патріот - Едуард. Трофимов. Під час зустрічі з учнями, він розповів про будні захисників України на передовій.

Присутні побажали Едуарду та всім воїнам перемоги та повернення додому живими і неушкодженими.

Завідувачка бібліотеки Боїшко Т.М. та учитель Пантя Т.І. організували благодійну акцію «Зігрій солдата». У книгозбірні оформлено фотозону «Чари осені». Небайдужі учні та класні керівники долучилися до акції: сфотографувались на згадку і зробили свій внесок у підтримку ЗСУ. Зібрані кошти організатори акції передали Чеховському Ігорю, який разом з однодумцями виготовляє «буржуйки» та відправляє на позиції, бійцям. Волонтери висловили щиру подяку організаторам акції, «буржуйки» вже доставлені на передову і зігрівають наших захисників.

Трагедія Бабиного Яру

 

Людство, на хвилину зупинися.

У минуле спомин простели.

Над святою пам'яттю схилися

Тих, що безневинно полягли…

 

У  читальній залі  бібліотеки Хустського ліцею №3 проведено урок пам’яті «Жертви  Голокосту, пам’ять, наша шана» вчителем Чикалюк Н.А. для учнів 10-Б класу та оформлено виставку «Бабин Яр -  пам’ять на тлі історії» (Боїшко Т.М). Учні переглянули документальні фільми, виставку літератури й фотоматеріалів.

Надія Андріївна розповіла про страшні події в Києві, коли фашисти безжально почали знищувати єврейське населення, ромів, українських націоналістів, комуністів, підпільників, партизан.

Бабин Яр — це не лише про події 29–30 вересня 1941 року. Хоча й сам факт вбивства 33 771 людини всього-на-всього за два дні шокує — як це взагалі стало можливим?

Бабин Яр — це не лише явище в Києві. Подібні розстріли населення відбувалися по всій Україні — Дробицький Яр у Харкові, урочище Сосонки в Рівному, урочище Піски під Львовом.

Бабин Яр — це не лише про жертви. Це й історії порятунку окремих людей десь поза межами розуміння граней між добром і злом, людяністю і жорстокістю, співчуттям і «моя хата скраю, це мене не стосується».

За різними підрахунками в Бабиному Яру за період окупації було знищено від 70-ти до 200 тисяч людей. Біль і сльози невинно убієнних мирних жителів України звертаються до нашої пам’яті. По завершенні заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх загиблих у Бабиному Яру.

 

Мир починається в думках кожного!

          Колись ми були щасливі…  Тепер ми про це дізналися… Як точно  ці слова виражають наші теперішні почуття. Ми шукали щастя у речах, подорожах, вимірювали його грошима. Та в одну страшну мить ми почули слово, яке змусило нас жахнутися. Війна… І все пішло не так. Людське життя стало чимось незначним, воно втратило свою цінність.

      І тепер ми добре зрозуміли одне, і точно знаємо,чого хочемо. Ми хочемо спокійно спати, без тривоги дивитися у майбутнє,народжувати і виховувати дітей під мирним небом . Нам потрібен МИР!

  Саме про це сьогодні мріяли, дискутували, пізнавали у стінах бібліотеки Хустського ліцею №3     учні 1-В (Гандера Я. В.), 3-А; Б (Скундзя Т.І), 6-Г (Пантя Т.І.) класів разом із завідувачкою Боїшко Т.М.

З Днем вишиванки, моя Україно!

  Всесвітній День вишиванки - міжнародне свято, яке покликано зберегти споконвічні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. В шкільній бібліотеці завідувачкою Боїшко Т.М. організовано тематичну виставку "Перемога близько! Тримаймо стрій у вишиванках!" Учні 4-Б класу (вчитель Скундзя Т.І.) вшанували  памя'ть загиблих під час цієї війни хвилиною мовчання. Діти ознайомились з першими вишивками на території слов'янських країн, їх релігійне значення, як оберіг від зла.

  Для українця вишиванка - не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка - як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код. Все буде Україна!!!

Міжнародний День рідної мови

  До Міжнародного Дня рідної мови у шкільній бібліотеці була презентована тематична книжкова виставка "Мова кожного народу - неповторна і своя". Завідувачем бібліотеки Боїшко Т.М. проведено літературну вікторину. Вчитель української мови Пантя Т.І. розповіла учням про історію виникнення української мови, її складний та тернистий шлях до визнання та становлення. Розповідь була доповнена мультимедійною презентацією "З рідним словом - ми український народ".

Ангели пам'яті

   20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Саме цій сумній сторінці в історії нашої держави і був присвячений захід , проведений у шкільній бібліотеці завідувачем бібліотеки Боїшко Т.М та вчителем Пантя Т.І. для учнів 5-Г класу.

Разом з власної волі з 1919 року.

 Об’єднались «століттями відірвані одна від одної частини єдиної України».

Що ж маємо сьогодні? Знову загроза територіального поділу? Кров наших братів та сестер? Війна? Невже історія може повторюватись?.... Просто на нашу долю теж випало важке випробування. Ці трагічні сторінки історії, на жаль, пишемо самі. І саме від нас залежить, чи зуміємо ми, як тоді наші предки зберегти незалежну соборну Україну.

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю та незалежність. Порозуміння між людьми. Це часточка віри у світле майбутнє. Відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи. Воно нагадує нам те, що лише в єдності ми маємо силу, лише разом можемо подолати всі біди та нещастя, які випали на долю нашого багатостраждального народу.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, у шкільній бібліотеці завідувачем Т.Боїшко та класним керівником 5-Г класу Т.Пантя було проведено тематичний захід «Свято Єднання». Учні  співали пісні про нашу Батьківщину, розповідали вірші та історичну довідку про День Соборності Україні, переглянули  виставку художньої та історичної літератури «Одна єдина соборна Україна»

Утворили живий ланцюг – символ духовної єдності та свободи українського народу! 

70-річчя від дня народження Назарія Яремчука

   30 листопада, уся світова спільнота відзначає 70-ту річницю від дня народження Назарія Яремчука - народного артиста України, Героя України та лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка . То ж і шкільна бібліотека не залишилась осторонь цієї події. 

 Завідувачкою бібліотеки Боїшко Т.М. проведено захід вшанування пам'яті нашого славетного земляка. Боїшко Т.М. ознайомила учнів з життєвим та творчим шляхом Назарія Яремчука, який закохав у себе мільйони шанувальників.

 

 

 

До Дня пам’яті жертв Голодомору

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни.

З метою вшанування пам’яті жертв  Голодомору 1932-33 роки у шкільній бібліотеці організована виставка фотоматеріалів ,публіцистичної та художньої літератури «Голодний рік,як чорна птиця над краєм змореним літав». Відбувся перегляд  «Голодний Дух» для учнів 2-Акласу. Вчитель початкових класів Скундзя Т.І. розповіла учням про історію українського народу. І про те, як важливо берегти Життя, як важливо не здаватися, зберігати вірність тому, хто ми. І як важливо пам’ятати.

 Завідувачем бібліотеки Боїшко Т.М. проведено вікторину на знання історичних фактів  «Я люблю Україну».

 

День Гідності і Свободи

 Як і багато інших важливих дат, цей день важко назвати святом. Серед них і День Гідності і Свободи , який повернувся в календар державних пам'ятних дат у 2014 році. Так, у шкільній бібліотеці організовано виставку "Україна - територія гідності і свободи". Вчителями початкових класів Скундзя Т.І., Сарваді О.С. та завідувачкою бібліотеки Боїшко Т.М. організовано захід для учнів 2-А та 4-Б класів "Україна - Гідність - Свобода - Незалежність". Вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні  хвилиною мовчання та запалюванням свічки. Переглянули документальний відеоролик "Як це було". У спільній роботі діти замалювали "Квітку Гідності". 

"Мова кожного народу неповторна і - своя"

  9 листопада у шкільній бібліотеці було організовано виставку до Дня української мови та писемності. Учні 1-Б класу (класний керівник Гнилянська Л.К.)  переглянули "Казку про українську мову". Діти дізналися про історію свята та роль слова в житті людини. На завершення обмінялися тематичними розмальовками.

"Свято мужності і сили" у шкільній бібліотеці

   Напередодні Дня українського козацтва у  шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку "Козацькому роду нема переводу, козаки в колисках виростають знов".

     Вчитель початкової школи Скундзя Т.І. та завідувач бібліотеки Боїшко Т.М. провели невеличке свято для учнів 2 -го та 4 -го класу "Ми роду козацького діти". Учні слухали розповідь про історію виникнення українського козацтва, взяли участь у тематичній вікторині та "козацьких розвагах". Команди  складали пазли на швидкість. Кожен учень отримав розмальовку на згадку про цікаво проведений час.

   35 річниця Чорнобильської трагедії

26 квітня - 35 років, як на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики. 26 квітня - день, який змінив долі сотень тисяч людей.

У шкільній бібліотеці організовано виставку «Чорна трагедія на кольоровій землі» та відбувся перегляд фільму «Зона відчуження...35 років Чорнобильської трагедії»

 

Бібліотека нашої школи активно долучилася до проведення Всеукраїнського місячника «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта».
   Головною метою Всеукраїнського місячника – привернути увагу до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2022 року

 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора